Mikroadatinė terapija

Papildoma informacija:

cosmetics

Mikroadatinė terapija – moderni, sparčiai populiarėjanti estetinės medicinos procedūra. Jos metu mikroadatomis subadomas (perforuojamas) odos paviršius, sukuriami daugybiniai kanalai (kapiliarai), pagerinantys įsiurbiamąsias (absorbcines) savybes, o gausios mikrotraumos per sudėtingą, daugiapakopį „uždegiminio kaskado“ mechanizmą stimuliuoja odos regeneraciją, jos baltymų – kolageno ir elastino gamybą, šiai estetinės medicinos procedūrai prigijęs ir „indukcinės kolageno terapijos“ terminas.

Mikroadatinė terapija, skirtingai nei dauguma kitų estetinių odos atnaujinimo procedūrų, nežaloja ir nepašalina odos raginio sluoksnio, o tik jį subado (perforuoja). Ši procedūra ne tik tiesiogiai stimuliuoja odos baltymų kolageno ir elastino gamybą, tačiau ir žymiai pagerina terapinių ar mezoterapinių medžiagų skverbtį. Tyrinėjant perkutaninę gydomųjų medžiagų absorbciją paaiškėjo, jog pro odos raginį sluoksnį prasiskverbia tik 3%, o mikroadatinė terapija skverbtį padidina iki 80%.

Pirminis procedūros efektas stebimas po kelių dienų ir priklauso nuo panaudotų mezoterapinių mišinių sudėties, o ilgalaikiai rezultatai pasiekiami po 6 – 18 mėnesių ir susiję su mikroadatine terapija sukeliamo „uždegiminio kaskado“ reiškiniu.

Mikroadatinė terapija turi ir kitų privalumų:

·    Tinka visiems odos fototipams ir paviršiams;

·    Yra neskausminga – mikroadatinės terapijos procedūros nuskausminamos odos paviršinių anestetikų okliuzinėmis 40 – 60 min. trukmės aplikacijomis;

·    Nedidina odos jautrumo ultravioletiniams saulės spinduliams;

·    Nesukelia odos hiperpigmentacijos;

·    Gali būti naudojama po lazerinių ir cheminio pilingo procedūrų – pastarųjų procedūrų sukeltų komplikacijų gydymui ar terapinio efekto sustiprinimui;

·    Poprocedūrinis laikotarpis įprastai būna nekomplikuotas (gali būti jautresnė, paraudusi oda), trunka 1-3 dienas. Šiuo laikotarpiu vadovaujamasi gydytojo pateiktomis rekomendacijomis: pirmą parą oda nuplaunama šiltu vandeniu, nusausinama, naudojami gydytojo skirti antiseptikai ir kt. preparatai. Makijažą galima naudoti po procedūros praėjus dviems paroms.

Mikroadatinės terapijos procedūros naudojamos daugelio estetinės medicinos problemų sprendimui:

·    Odos atnaujinimo procedūroms

◦     turgorui pagerinti, odos suglebimui mažinti;

◦     odos paviršiaus faktūros tobulinimui;

·    Odos raukšlių, atrofinių ir hipertrofinių randų, strijų naikinimui;

·    Celiulito ar ribotų riebalų sankaupų gydymui;

·    Odos hiperpigmentacijų gydymui;

·    Plaukų slinkimo gydymui.

Mikroadatinė terapija nenaudojama:

·    Pacienčių nėštumo ir žindymo laikotarpiais;

·    Odos onkologinių, virusinių ir infekcinių ligų,gydymui;

·    Keloidinio randėjimo atvejais;

·    Pacientams vartojant kraujo krešėjimą mažinančius vaistus, esant alergijai paviršiniams odos anestetikams.